19 May, 2013

Ką korėjiečiai padarė lapėms?Dėl savo lengvos obsesijos lapėms ir azijietiškam folklorui, negalėjau ignoruoti šio pabaisūno. Kumiho, korėjietiškasis demonas, sužavės moteriškes savo kanibališku feminizmu ir sukrės vyrus, kurie ir taip ištisai kamuojasi bandydami perprasti moteris.

Kas ji? Kumiho tai devynuodegė lapė demonė sugebanti pasiversti gražia jauna mergina. Ir kam gi jai tokie vargai, paklausite? O gi, Kumiho, kad išgyventų, minta žmonių organais. Pasivertusi jauna nuotaka, ji apkeri visus ir galiausiai suryja jaunikio širdį. Kai kurios legendos pasakoja, jog Kumiho buvo pastebėta šlamščianti paskerstos šeimos kepenis. Tačiau pirmuosiuose mituose apie Kumiho, korėjiečiai šią laputaitę apibūdino kaip draugišką dvasią padedančią žmonėms. Gera ir naivi Kumiho būdavo dažnai apkvailinama piktavalių žmonių. Galbūt iš to ir kilo jos polėkis misti žmonių širdimis.

Kaip ją atpažinti? Legendos pasakoja, jog bet kuri paprasta lapė sugebanti išgyventi tūkstantį metų automatiškai virsta Kumiho. Nors ir meistriškai įvaldžiusi persikūnijimo meną, Kumiho, nėra apsaugota nuo medžioklinių šunų. Tie bestijos, pasirodo, sugeba užuosti neužmaskuotą lapės kvapą ir išduoti savo šeimininkams apie tikrąjį jaunos mergelės pavidalą. Karts nuo karto Kuhimo pasiverčia pagyvenusia moteriške, taip siekdama prisivilioti jos vaikus ir suryti jų organus.

Kaip nuo jos apsisaugoti? Būdai išvengti Kumiho triukų, nėra atskleidžiami, tačiau kai kuriuose mituose pasakojama, jog kartą panorėjusi lapė gali visam laikui virsti žmogumi ir prarasti norą kanibaliauti. Tai pasiekiama tūkstantį (kas jiems su šituo skaičiumi?) dienų susilaikius nuo žudimo ir žmogienos valgymo.

Tad, vyrukai, jei sutikę savo svajonių moterį ruošitės vesti ją prie altoriaus, vis gi įsigilinkite kodėl Brisius keistai urzgia ir persvarstykite savo sprendimą. Galbūt apsisaugosite ne tik nuo širdies sudaužymo, bet ir jos suvalgymo...
  
Užsidarykite langus ir užsirakinkite duris, laikas miegoti... 

Šaltiniai:
Kumiho in Monstropedia
John and Caitlin Matthews 'The Element Encyclopedia of Magical Creatures'

No comments:

Post a Comment